opp m

W ramach rozliczenia podatkowego za rok 2019

Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS
Numer KRS 0000130562

33 EDYCJA projektu MŁODY CHEMIK EKSPERYMENTUJE

Logo PWr 150RGB VEOLIA 10CM 1

MChE na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej

Październik 2019 – Wrzesień 2020

W projekcie uczestniczy 48 uczniów z 21 szkół podstawowych i licealnych w tym 16 szkół z województwa dolnośląskiego i Wrocławia oraz 5 szkół z województwa wielkopolskiego.

V Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu - 25 kwietnia 2019

 zg 01W dniu 25 kwietnia 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbył się V Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje. 

Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu przy współpracy Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS oraz nauczycielki chemii w Szkole Podstawowej nr 4 w Bogatyni.

Do Konkursu zgłoszono 28 uczniów z 8 szkół powiatu zgorzeleckiego. Uczniowie pisali test czterokrotnego wyboru i rozwiązywali zadania otwarte.

Czytaj więcej...

XII Regionalny Konkurs Chemiczny - „Młody Chemik Eksperymentuje” 2019 - podsumowanie

tn IMG 1697W dniach 02 i 16 marca 2019r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej odbył się Finał XII Regionalnego Konkursu Chemicznego „Młody Chemik Eksperymentuje”. Tematem wiodącym Konkursu było „Chemia w przyrodzie - równowagi jonowe w roztworach wodnych”.

Organizatorem Konkursu był Zakład Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej oraz Stowarzyszenie EKOS pod patronatem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego okręgu wrocławskiego.

W pierwszym etapie, w którym uczestniczyło 164 uczniów z 41 szkół Dolnego Śląska i Wrocławia rozwiązywano zadania teoretyczne z podstaw chemii nieorganicznej. Do drugiego etapu zakwalifikowano 20 uczestników, którzy wykonywali zadania laboratoryjne.

Czytaj więcej...

Podkategorie