Zakończenie działalności EKOS

Informujemy, że w czerwcu 2022 Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS zakończyło działalność

Komunikat

V Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu - 25 kwietnia 2019

 zg 01W dniu 25 kwietnia 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbył się V Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje. 

Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu przy współpracy Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS oraz nauczycielki chemii w Szkole Podstawowej nr 4 w Bogatyni.

Do Konkursu zgłoszono 28 uczniów z 8 szkół powiatu zgorzeleckiego. Uczniowie pisali test czterokrotnego wyboru i rozwiązywali zadania otwarte.

 Laureatami Powiatowego Konkursu w Zgorzelcu zostali:

  1. miejsce: Anna Kuchta - Szkoła Podstawowa nr 4 w Bogatyni, opiekun – Dorota Czarnecka
  2. miejsce: Michał Urbański - Szkoła Podstawowa nr 4 w Bogatyni, opiekun – Dorota Czarnecka
  3. miejsce: Karol Hantke - Niepubliczne Gimnazjum Ziemi Bogatyńskiej, opiekun – Joanna Wąsowska-Zając

Wyróżnienia otrzymali:

  1. Szymon Janik Szkoła Podstawowa nr 4 w Bogatyni, opiekun: Dorota Czarnecka
  2. Amelia Majda Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieńsku, opiekun: Danuta Dominiczak

Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej, Burmistrza Gminy Bogatynia i Stowarzyszenie EKOS.

Nagrodę Burmistrza Bogatyni dla najlepszego ucznia z Bogatyni otrzymała Anna Kuchta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bogatyni. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy, a nauczyciele opiekunowie podziękowania od organizatorów za przygotowanie uczniów do konkursu.

Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje był okazją dla uczniów do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w warunkach zewnętrznych pozaszkolnych, a także uczniowie różnych szkół mieli możliwość zmierzenia się z wiedzą ze swoimi  rówieśnikami. Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje był również promocją Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu dla uczniów szkół podstawowych, w którym mogą spełniać swoje pasje naukowe i marzenia.

Gratulujemy laureatom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów, realizacji marzeń i planów w przyszłości.

Krystyna Gans
Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS

Konkurs w obiektywie