Zakończenie działalności EKOS

Informujemy, że w czerwcu 2022 Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS zakończyło działalność

Komunikat

II Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje - Zgorzelec

26 stycznia 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbył się II Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje dla gimnazjalistów pod patronatem Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu, Sekcji Dydaktycznej Polskiego Towarzystwa Chemicznego oddziału wrocławskiego przy współpracy Wydziału Chemicznego PWr i Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS.

W dwuetapowym konkursie ( I część teoretyczna i II część – zadania laboratoryjne) wzięło udział 18 uczniów z 5 gimnazjów powiatu zgorzeleckiego.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
I miejsce: Oliwia Siwiela – Niepubliczne Gimnazjum Łużyckie w Zgorzelcu - Opiekun mgr Renata Rak
II miejsce: Katarzyna Pawłowicz – Gimnazjum Nr 1 w Bogatyni - Opiekun mgr Dorota Czarnecka
III miejsce: Mateusz Milewski - Gimnazjum Nr 1 w Bogatyni - Opiekun mgr Dorota Czarnecka

Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Fundatorami nagród byli : Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich i Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu naukowym.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi LO im Braci Śniadeckich w Zgorzelcu pani mgr Danucie Serafińskiej i nauczycielce chemii w LO pani mgr Renacie Rak za bardzo dobrą organizację konkursu, miłą atmosferę i promocję nauk przyrodniczych wśród młodzieży gimnazjalnej.

Krystyna Gans