Zakończenie działalności EKOS

Informujemy, że w czerwcu 2022 Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS zakończyło działalność

Komunikat

Naukowy weekend w Dolinie Baryczy 2014

W dniach 31.05. – 1.06.2014 w Gimnazjum w Sułowie odbyły się zorganizowane przez Stowarzyszenie EKOS w Sułowie warsztaty edukacyjne „Naukowy weekend w Dolinie Baryczy”. Uczestnikami warsztatów byli słuchacze realizowanego na Politechnice Wrocławskiej projektu edukacyjnego „Młody Chemik Eksperymentuje” z Gimnazjów w Bogatyni, Zgorzelcu, Działoszynie, Porajowie i w Sułowie. Gospodarzami spotkania byli uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Sułowie, którzy przygotowali bardzo atrakcyjny program warsztatów. W pierwszym dniu warsztatów zaproszeni goście brali udział w zajęciach edukacyjnych, które obejmowały:

  •     badania fizyko-chemiczne powietrza i wody w ramach Międzynarodowego Programu GLOBE
  •     fotografowanie prawdziwej, „żywej” przyrody –„Fotosafari” – podczas przejazdu bryczkami w Rudzie Sułowskiej
  •     badanie i obserwację nieba w Miłosławicach
  •     pokaz filmów przyrodniczych „Rytmy Doliny Baryczy”

Drugiego dnia Warsztatów odbył się spływ kajakowy rzeką Młynówką na trasie z Sułowa do Rudy Sułowskiej. Podczas pobytu w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy goście delektowali się regionalnymi przysmakami przygotowanymi w Wigwamie w Miłosławicach oraz w Gimnazjum w Sułowie przygotowanymi przy współpracy z członkami Salezjańskiej Organizacji SALOS. Podsumowanie Warsztatów nastąpiło po uroczystym wspólnym obiedzie w restauracji „Parkowa” w Miliczu. Oprócz tematów naukowych zaprezentowano walory turystyczne regionu Doliny Baryczy oraz przedstawiono obszerny wachlarz możliwości aktywnego wypoczynku w regionie takich, jak gry, zabawy na świeżym powietrzu, strzelanie z łuku itp. Niniejsze integrujące spotkanie naukowe upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować ten naukowy weekend dla młodych chemików, przede wszystkim:

    Przedsiębiorstwu Stawy Milickie SA”
    Firmie „Tarczyński SA”
    Salezjańskiej Organizacji SALOS AVANTI Sułów