Zakończenie działalności EKOS

Informujemy, że w czerwcu 2022 Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS zakończyło działalność

Komunikat

Warsztaty edukacyjne Porajów ? Bogatynia 2015

W dniach 15 – 17 maja 2015 gimnazjaliści z Wrocławia i Sułowa – uczestnicy realizowanego przez Stowarzyszenie EKOS na Politechnice Wrocławskiej projektu Młody Chemik Eksperymentuje – wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na terenie Bogatyni, Porajowa oraz w pasie przygranicznym Czech i Niemiec.

 

 dsc05554Bogaty program warsztatów obejmujący między innymi zwiedzanie Elektrowni Turów, warsztaty na ścieżkach przyrodniczych w Górach Żytawskich, a także udział w „Majówce u Sobieskiego” pogłębił wiedzę uczestników o tym regionie Dolnego Śląska i pomógł również im uświadomić, z jakimi problemami ekologicznymi i społecznymi boryka się lokalna społeczność.
Perfekcyjna organizacja spotkań warsztatowych, gościnność i przyjazna atmosfera, a także zaangażowanie Dyrekcji i nauczycieli Gimnazjum w Porajowie w przygotowanie tak różnorodnych w formie warsztatów edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów sprzyjały poszerzaniu ich wiedzy oraz rozwojowi współpracy opartej na wzajemnej wymianie doświadczeń.

Na zakończenie spotkania po tradycyjnym obiedzie wiceprezes Stowarzyszenia EKOS Krystyna Piosik podsumowała przebieg warsztatów. W podziękowaniu goście przekazali gospodarzom drobne upominki z Doliny Baryczy.

Prezes Stowarzyszenia EKOS Krystyna Gans podkreśliła obustronne – dla młodzieży i społeczności lokalnej – korzyści wynikające z odbytych warsztatów, wskazując udział młodzieży gimnazjalnej i licealnej z małych miejscowości w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Wrocławskiej, jako przykład, że droga do wielkiej nauki stoi otworem przed każdym zdolnym uczniem, który chce z tej możliwości skorzystać.

Konkurs w obiektywie