Zakończenie działalności EKOS

Informujemy, że w czerwcu 2022 Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS zakończyło działalność

Komunikat

Wymiana dzieci i młodzieży SP1 Milicz - Biłokrynica (Ukraina)

IMG 20180611 201054Projekt Wymiana dzieci i młodzieży SP1 Milicz – Biłokrynica (Ukraina) zrealizowany w okresie 07.06 – 30.08.2018 polegał na wymianie młodzieży oraz nauczycieli pomiędzy szkołami: Szkołą Podstawową nr1 im. M. Kopernika w Miliczu a Biłokrynicką Szkołą Ogólnokształcącą (Ukraina). Miejscem realizacji zadania była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu.

 

W czasie tygodniowego pobytu, ukraińscy uczniowie uczestniczyli wraz z polskimi kolegami w warsztatach historycznych „Przez Kresy do Niepodległości”, w lekcjach języka polskiego, historii, języków obcych, muzyki, plastyki, zajęciach w hali sportowej i na basenie „Milicka Fala”. Młodzież zwiedziła Dolinę Baryczy (wycieczka rowerowa do Grabownicy) oraz uczestniczyła w zajęciach w Centrum Bioróżnorodności i w Domu Drzewa. Uczniowie zwiedzili także Muzeum Bombki w Miliczu i Wrocław: Ostrów Tumski, Starówkę, Panoramę Racławicką, ZOO i Afrykarium oraz przeszli szlakiem krasnali wrocławskich. Wspólnie z rówieśnikami z SP 1, goście z Ukrainy odbyli wycieczkę do Kowar i Karpacza, gdzie zwiedzili Park Miniatur – zabytki Dolnego Śląska oraz muzeum lalek.

Uczestnicy wymiany z Ukrainy poznali zwyczaje, historię, kulturę, przyrodę, krajobraz, architekturę i życie codzienne swoich partnerów – młodzieży z Polski. Nawiązali też nowe znajomości i przyjaźnie oraz zapowiedzieli kontynuowanie osobistych kontaktów w przyszłości. Uczestnicy projektu zmotywowali się również wzajemnie do uczenia języków obcych.

Projekt dofinansowany przez Gminę Milicz.