PSV Eindhoven pozyskało na stałe zawodnika Valencii CF, będący obecnie na wypożyczeniu Andres Guardado został wykupiony za 2,8 miliona euro i podpisał z PSV 3-letni kontakt, dzięki czemu Meksykanin będzie mógł wraz z drużyną Eindhoven powalczyć o Ligę Mistrzów oraz kolejny tytuł w Eredevisie.
Andres Guardado za 2,8 mln euro w PSV

Andres Guardado który od 2012 roku był graczem hiszpańskiej Valencii nie znalazł się w planach drużyny na kolejne lata, dlatego też już zimą 2014 roku został wypożyczony do Bayeru Leverkusen a latem 2014 roku trafił na Philips Stadion na roczne wypożyczenie. Podczas obecnego wypożyczenia zawodnik znalazł sobie uznanie w oczach Cocu, dzięki czemu został wykupiony za 2,8 miliona euro i podpisał z klubem 3-letni kontrakt.

Dyrektor techniczny PSV, Marcel Brands był zadowolony z pozyskania gracza, mówiąc na ten temat: „Rozmawialiśmy z Valencią dosyć długo, cały czas były rozbieżności finansowe, klub z Valencii oczekiwał wyższej kwoty, jednak dogadaliśmy się na kwotę 2,8 mln euro. 20-letni reprezentant Meksyku będzie dla nas dobrym wzmocnieniem, zdajemy sobie sprawę że nie zarobimy już na sprzedaży tego zawodnika, ale uważamy że jest to wartościowa inwestycja. Obecnie zawodnik jest mocną częścią naszej drużyny”.