Jakie apki przydają się podczas gry w golfa?

Czy podczas rundki w golfa macie przy sobie telefon? Odpowiedź jest równie oczywista co na pytanie „czy wychodząc z domu zakładasz spodnie?”.

Wszędobylskość smartfonów jest już tak duża, że raczej ciężko się bez nich obyć, a liczba różnorakich aplikacji rośnie w postępie geometrycznym. Mamy m.in. takie, które zliczają wypite piwa lub spalone kalorie, informują gdzie można coś zjeść lub jak dojechać z punktu a do punktu b. Z tematyki golfowej też coś się znajdzie.

Fore Golf osobiście używa dwóch aplikacji golfowych, a jest to Easy Scorecard PRO oraz Swing by Swing. Obie są bardzo podobne i głównie służą do liczenia wyników.
Aplikacje golfowe polecane przez Fore! Golf:
Easy Scorecard PRO

Aplikacja ta głównie służy do liczenia punktów, zliczania wyników, generowania statystyk itd. Szybka i przyjemna, a przy tym ekologiczna gdyż nie zużywamy papieru ani ołówków. Podczas gry apka precyzyjnie określa, kto ma pierwszeństwo na następnym tee, zlicza błędy, putty itp. Przydaje się również przy wyliczaniu HCP. Wszystkie wyniki osiągnięte przez graczy po zakończeniu rozgrywki można wysłać na maila lub opublikować w mediach społecznościowych. Po powrocie do domu można również przeanalizować obszerne statystyki na podstawie kilku rozegranych gier na danym polu i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Swing by Swing

W swojej podstawowej wersji aplikacja daje trochę inne możliwości niż Easy Scorecard Pro. Przez zaktualizowanie pola golfowego za pomocą mapy Google, można bardzo dokładnie zlokalizować następny dołek, zmierzyć odległość, oraz obliczyć jak dalekie powinny być kolejne uderzenia. Dodatkowe statystyki, takie jak ilość km, które trzeba było przejść, pozwoli pokazać znajomym, że np. 8 km to jednak coś więcej niż delikatny spacerek.

Niestety, apka szybko wyładowuje baterie…