Oj dzieje się, dzieje…ale co dokładnie?

Tak jak patrze na otwarcie tego sezonu, to było ono jakieś inne, lepsze … jakby polski golf wchodził w nowy etap. Czy to już ten rok, gdzie będziemy mieli wyczekiwany boom? Cóż, może jeszcze nie, ale jest coraz lepiej.
Jakie objawy?

Po pierwsze, rozpoczęcie sezonu i więcej niż onegdaj turniejów i atrakcji.

Dla początkujących jest naprawdę dużo okazji, aby zacząć grać w golfa za darmo – mamy mnóstwo akademii przy prawie każdym wydarzeniu golfowym. Czyli średnio raz na tydzień można sobie pójść, dostaniesz piłki, parę porad trenerskich i do dzieła…

Widać też coraz większy dostęp do sprzętu – otwierają się nowe sklepy, a stare rozbudowują swoje oferty, wchodzą też markety sportowe ze sprzętem w przystępnych cenach. Czyli początkujących nie zemdli jak wejdą do pierwszego sklepu, lub na stronę, gdzie znajdują się sprzęty po 4 tysiące. Dobre jakościowo komplety są w granicach 1000-1500 złotych, czyli taniej niż rower.

Coraz więcej DR i małych pól typu pitch and putt, gdzie początkujący mogą się spokojnie rozwijać. Ten trend również udzielił się dużym polom golfowym, gdzie stawia się duży nacisk na młodzież i szkolenie. Prawie każde duże pole ma swoją akademie i programy dla młodzieży.

W tym sezonie hitem będzie Beginners Series, czyli coś dla tych, co zdali zieloną kartę i chcieliby na spokojnie wejść do świata golfowej rywalizacji przez turnieje dostosowane do ich poziomu.

Ale najważniejsza jest młodzieżówka! To wasz czas – dzieci do lat dwunastu mogą praktycznie grać za darmo, a nastolatki do osiemnastego roku życia mają 50% zniżki. Można inwestować w młodzież? Można!
Czego jeszcze nam brakuje?

Naszym zdaniem brak jest aktywizacji grup w wieku 20-30 nawet 35 lat. Niestety smutne jest to, że dla ludzi w tej granicy wiekowej ten sport jest mało atrakcyjny. Wina leży niestety w stereotypach takich jak, że ten sport jest za drogi i że jest to sport dla leśnych dziadków…

Jest natomiast promyk nadziei pod postacią foregolf.pl, który po prostu bawi się z tym sportem i chce pokazać, że można podchodzić do tego sportu z dystansem.
Idea Foregolf będzie działać!

Mamy nadzieje, że i my się przyczynimy do tego w 2015, idąc zgodnie z ideą, że golf jest absolutnie dla wszystkich i nie ma w nim żadnych barier, społecznych i ekonomicznych, co staramy się ciągle udowadniać. Nasza walka ze stereotypami będzie trwać w nowym sezonie 2015!

My, zwarci i gotowi, obiecujemy, że będziemy dostarczać coraz to więcej fajnych artykułów, więcej materiałów video i zdjęć. Tak więc zapraszamy na fanpage, kanał youtube oraz instagram.