Lanzarote jest jedną z siedmiu wysp, wyłaniających się z oceanu Atlantyckiego, tworzących archipelag wysp Kanaryjskich. Wyspa ta jest znana ze swoich wylkanicznych krajobrazów. Głównie składajacych się ze skalnych pustynii oraz kraterów wulkanicznych. Wyspa jest ciągle aktywna pod względem geotermicznym gdzie ostatni wybuch wulkanu Timanfaya odnotowano w 1824 roku.

Tak więc pole golfowe Costa Teguise, o którym mówimy, mieści się w malowniczym otoczeniu wulkanów z widokiem na ocean Atlantycki. 18 dołkowe pole zostało zaprojektowane prze architekta Johna Harrisa w 1978 roku. Czyli jest to jedno z najstarszych pól na całych wyspach Kanaryjskich. Pole jest wspaniale utrzymane i gwarantuje świetną grę oraz wspaniałe widoki. Otoczenie wulkanów, pól powulkanicznych, palm składa się na nieporównywalny z niczym urok.

Brak wody wcale nie ułatwia gry ponieważ zamiast rzek i stawów mamy pola wyschniętej lawy w których równie łatwo zgubić piłkę jak w wodzie, a 45 letnie palmy, których jest ponad 3000, rosnące wzdłuż fairway zjadają piłki …. tak zjadają piłki. Ponad to żwir powulkaniczny zamiast zwykłego piasku w bunkrze sprawiają, że jest to jedyne takie miejsce na naszej planecie.

Układ pola nie jest łatwy, poczatkujący gracze będą mieli problemy, ponieważ z każdym tee musimy perfekcyjnie wylądować na fairway (patrz skalne pole lawy oraz palmy jedzą piłki), i co nie ułatwia gry, wyspy Kanaryjskie są bardzo wietrznymi wyspami. Dlatego trzeba umieć grać przy wietrznej pogodzie.

Jednak najważniejsza na Lanzarote jest pogoda, ponieważ sezon trwa przez cały rok. Oczywiście w sezonie letnim temperatura sięga 35 stopni lecz bryza z nad morza i cień palm pozwala przyjemnie spędzić czas. Natomiast prawdziwy sezon dla golfistów zaczyna się w październiku i trwa do kwietnia. Temperatury od 10 do 20 stopni pozwalają naprawdę cieszyć się golfem dlatego większość ludzi odwiedza to miejsce w tym właśnie czasie.

SEASON:

Otwarte cały rok, jednak najlepiej odwiedzić to miejsce między wrześniem a kwietniem – jest po prostu chłodniej.

CENY:

W sezonie letnim 18 Holes 55€ oraz 9 Holes 41€

Sezon zimowy (1 Październik do 31 Maj): 18 Holes 68€, 9 Holes 52€

Informacje Techniczne :

No. of holes : 18 Holes.
Par: 72
Pitch & Putt, Puttingreen,Drive Range
Measurements:
White stakes : 6400m
Yellow stakes: 6138 m
Blue stakes: 5259 m
Red stakes: 4938 m
Slope rating of the Course :
White stakes: 127
Yellow stakes: 127
Blue stakes: 130
Red stakes: 124