Kuchnia to miejsce, w którym meble są szczególnie narażone na zniszczenia. Codzienne przygotowywanie posiłków oraz ich spożywanie zwiększa potencjał zabrudzenia mebli, a różne temperatury i czynności takie jak smażenie, jeszcze potęgują to ryzyko. Nic więc dziwnego, że szafki kuchenne stosunkowo szybko ulegają zabrudzeniu i regularnie trzeba je czyścić i odnawiać. Jakie są najlepsze sprawdzone metody na samodzielne odnawianie szafek i przywrócenie im dawnego blasku? O tym w dalszej części tego artykułu.

Oczywiście najprostszą metodą odnowienia szafek kuchennych jest ich pomalowanie. Nie jest to jednak typowe malowanie. Na samym początku szafki kuchenne musimy poddać odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym i czyszczącym, dzięki którym pozbędziemy się wierzchniego brudu, w tym również tłustych plam, które utrudniałyby dokładne pomalowanie powierzchni szafek. Pomocne w tym będa specjalne preparaty czyszczące do mebli oraz ściereczki, które zbiorą brud. Po odpowiednim przygotowaniu i ewentualnym zeszlifowaniu nierówności, możemy przystąpić do malowania.

Tanio i skutecznie

Pomalowane szafki kuchenne odzyskują swój blask i od nowa mogą cieszyć oko domowników i gości. Ponadto odpowiednia pielęgnacja mebli kuchennych znacznie zwiększa ich żywotność, a przedstawiona technika należy do tanich i skutecznych metod odnowienia takich mebli. Większym wyzwaniem będzie odnowienie mebli, które pokryte są specjalną powłoką, na przykład na wysoki połysk. Wówczas bardzo często będziemy zmuszeni skorzystać z pomocy specjalisty, który po prostu wymieni powłokę w momencie, gdy zabrudzenia nie będą chciały zejść tradycyjnymi metodami.

Więcej o tym, jak odnawiać meble kuchenne oraz wykonywać inne przydatne czynności w domowym zaciszu, możemy przeczytać w dedykowanym poradniku online https://www.meble.pl/poradnik. To miejsce, w którym znajdziemy masę przydatnych i prostych wskazówek dotyczących remontów, aranżacji oraz pielęgnacji mebli. Co najważniejsze, są to porady, które z powodzeniem możemy wdrożyć życie samemu i nie musimy posiłkować się pomocą specjalistów. Każdy wie, że najlepiej smakuje i najbardziej doceniana jest praca, którą wykonamy samodzielnie.