Miniony rok sportowy (tak to chyba można nazwać) był dla mnie wyjątkowy. Doszło do jednego znaczącego sukcesu, bo od 9 stycznia prowadziłem wspólnie z Jarkiem Wydrą sportową audycję w internetowym Radiu WWW. „Kultura Fizyczna” – nazwa wymyślona na szybko, ale spodobała się nam i, co najważniejsze, przyjęła wśród słuchaczy. Nie było ich wielu, ale najważniejsze, że brali udział w audycji, często pisząc maile, udzielając się na facebooku, czasem dzwoniąc do studia. Przez blisko 50 audycji, w każdą niedzielę, omawialiśmy najważniejsze wydarzenia sportowe mijającego tygodnia. Sami i z gośćmi. Poznałem masę fantastycznych ludzi, którzy byli naszymi gośćmi w audycji. Fajna przygoda.

A co z naszymi sportowcami? Przede wszystkim siatkarze, którzy awansowali do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, zdobywając jednocześnie 2. miejsce w Pucharze Świata. No i zakończenie kariery przez Adama Małysza. Reszta, z całym szacunkiem i podziwem do osiągnięć, jakoś nie zapadła mi w pamięć. Być może to kwestia tego, że sukcesów było niewiele, a może tego, że nie przebijały się w mediach, przez co słabo zapadały w pamięć? Tego nie rozstrzygniemy. Może być też tak, że człowiek jest taką konstrukcją, której w pamięć szybciej i trwalej zapadają sytuacje nieprzyjemne? Nie wiem.

Wiem jedno. Mianowicie, że był to dla mnie pod sportowym względem udany rok, głównie przez audycję. Być może kiedyś do niej z Jarkiem wrócimy, w innym radiu, w inny dzień, w innych okolicznościach. Chwilowo zapraszam na stronę „Kultury Fizycznej” gdzie w dziale ARCHIWUM możecie posłuchać archiwalnych „Kultur…”.
Wszystkim życzę jak najlepszego Nowego Roku! Ze sportowym pozdrowieniem.