Co jakiś czas robimy rewizję tego, co dzieje się z golfem w Polsce, jaki jest postęp i rozwój tej dyscypliny.

Problemem jest to, że gdy przegląda się media głównego nurtu, to panuje dość spora cisza w temacie. Fani to fani – ci zawsze coś znajdą, więc dla nich nie ma barier jeśli chodzi o pożądaną informację. Jednakże osoby, które nie uprawiają tego sportu, czyli potencjalni przyszli golfiści, nie znajdą nic, co by mogło im chociaż trochę przybliżyć golfa. A niestety, aby golf się rozwijał, musi zataczać szersze kręgi, więc trzeba go promować!!!

Dlatego chcielibyśmy w tym miejscu pogratulować Zbigniewowi Bońkowi i Tomaszowi Iwanowi, którzy naszym zdaniem są ostatnio największymi propagatorami tego sportu.

Pytacie dlaczego? W czasie największego szału na Polską reprezentację powstaje kanał na YouTube o nazwie „Łączy nas piłka” i co tam widać? Jak nasza reprezentacja bawi się i relaksuje podczas… gry w golfa! Lepszej promocji to chyba jeszcze nikt nie wymyślił!!! Chłopaki kopią piłkę i relaksują się na polu. Szkoda, że takie połączenie najpopularniejszego sportu w kraju i golfa zdarza się tylko przy okazji wielkich rozgrywek, czyli raz na parę lat. Ale mimo wszystko, brawo Boniek i Tomek Iwan! Za dojście do ćwierćfinału też 😉