Sprzęt typu Game Improvement jest przeznaczony dla ludzi o niskim i średnim stopniu zaawansowania. Takiego sprzętu poszukują ci, którzy chcą odczuć postępy w grze lub zwyczajnie grać dla przyjemności samego grania i nie skupiają się na ciężkim treningu oraz poprawianiu techniki. W efekcie oczekują od swoich kijów dużej wybaczalności błędów.
Kije typu Game Improvement cechują się następującymi właściwościami:

Duża główka, czyli tak zwany Oversize, a im większa główka tym łatwiej trafić w piłkę. Dodatkowo, w tego typu kijach tzw. sweetspot, czyli punkt na główce z którego wychodzą najlepsze uderzenia, jest również znacznie powiększony, co także ułatwia grę i oszczędza nerwów.
Wielu początkujących nie potrafi dobrze uderzyć piłki i często uderzają za wysoko krawędzią główki. W kijach typu Game Improvement niski środek ciężkości sprawia, że sweetspot też jest niżej (Low center of gravity). W efekcie takie niedbałe uderzenia lepiej wychodzą a niski środek ciężkości pozwala łatwiej podbić piłkę.
Przy uderzeniach przed piłkę, w ziemię (za nisko) pomaga zwiększony Flat sole który odbija kij w kierunku piłki.
Zabudowana główka tak zwany Cavity head, albo full cavity…hybrydowa. Zwiększa masę (leci dalej), balansuje środkiem ciężkości.
Wydłużone i specjalnie skonstruowane heel i toe, dzięki którym kij wybacza uderzenia typu typu slice i hook.

Jakie są wady takich kijów?

Są to tak zwane kije ‚samo graje’, które z jednej strony pozwalają na skuteczna grę przy minimalnych umiejętnościach, z drugiej zaś, przez dużą tolerancję dla błędów w technice, uniemożliwia ich zauważenie i późniejszą prace nad poprawa techniki gry. Podsumowując, kije tego typu dają wielką przyjemność z gry i nadają się wprost idealnie dla niedzielnych graczy-spacerowiczów. Jeśli jednak naszym priorytetem jest trening i poprawa techniki, jeśli chcemy czuć uderzenie w celu jego ulepszenia, to kij samobij już nam w tym za bardzo nie pomoże.
Jakie są znane zestawy z serii game improvements:
Dla średnich HCP:

Callaway Apex, Callaway X2 hot Ping g25, Nike VRS Covert, Adams Idea, Cleveland CG14, Wilson D100, Mizuno JPX, Titleist AP1, Taylormade Speedblade
Dla wysokich HCP:

Callaway Diablo Edge, Callaway X hot Ping g15, Wilson Prostaff, Taylormade Burner 2.0, Taylormade Rocketballz, Cleveland CG7, Nike VRS X