Należałoby dla żądnych krwi i informacji przygotować zapowiedź 22. kolejki, jakże ekscytującej Ekstraklasy. Więc to robię. Kolejka (jak zwykle) zaczyna się już w piątek po 17, więc trzeba się spieszyć.Na początek 22. wyjścia na murawę zaliczą piłkarze PGE GKS-u Bełchatów, którzy na własnym stadionie będą podejmować Zagłębie Lubin.

2010-03-26 17:45 PGE GKS Bełchatów – Zagłębie Lubin

W moim odczuciu zapowiada się coś niebywałego. Spotkanie, które przejdzie do historii polskiej piłki. PGE mierzy wysoko, obecnie znajduje się na 5 miejscu w tabeli ze stratą tylko 4 punktów do Legii Warszawa, która zajmuje 3., ostatnie premiowane awansem do Ligi Europejskiej miejsce. Gdzie walczyć o punkty, jeśli nie na swoim terenie i z kim, jak nie z Zagłębiem?
Zagłębie Lubin natomiast w ostatnich meczach, ot choćby z Polonią Warszawa, pokazało, że nie jest chłopcem do bicia i nie wybacza rywalom chwilowej niedyspozycji. Obie drużyny będą starały się więc zagrać na miarę oczekiwać kibiców, stawiam więc remis.

2010-03-26 20:00 Lechia Gdańsk – Legia Warszawa

Gdybym mógł, to o tym spotkaniu nie pisałbym w ogóle. Istnieje bowiem ryzyko, że piłkarze Legii w takiej formie nie zagrożą bramce Lechii, a Lechia cokolwiek ugra. Remis ze wskazaniem na Lechię.

2010-03-27 14:45 Polonia Warszawa – Arka Gdynia

Poloniści mają nóż na gardle, w dodatku grają u siebie. Trener Bakero doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ewentualna strata punktów przez Polonię może spowodować stratę posady przez hiszpańską gwiazdę. Jednak Arka ma w ataku Trytkę i nowy nabytek-Joela Tchibambę. O punkty więc może być Polonii ciężko. Remis ze wskazaniem na Arkę.

2010-03-27 17:00 Cracovia Kraków – Ruch Chorzów

Bez Niedzielana, Sadloka, Barana i prawdopodobnie Nykiela zagrają na suchych stawach piłkarze Waldemara Fornalika. Cracovia za to radzi sobie w kratkę. Wobec dobrej postawy Pilarza może być podopiecznym Oresta Lenczyka ciężko nie tylko o jakiekolwiek punkty, ale i o bramki. Remis powinien usatysfakcjonować obie drużyny.

2010-03-27 18:15 Polonia Bytom – Wisła Kraków

Mecz z kategorii „wielka niewiadoma”. Wiśle nie wiedzie się ostatnio najlepiej, chociaż ostatnie ligowe zwycięstwo z Lechią pokazało, że Wiślacy w walce o tytuł nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Tego meczu po prostu nie mogą odpuścić, ale Polonii Bytom zdarzało się już wygrywać z drużynami z czołówki, ot choćby niedawno z Legią. Mimo wszystko warto postawić na Wiślaków.

2010-03-27 19:15 Śląsk Wrocław – Korona Kielce

Śląsk średnio wystartował w rundzie wiosennej, tydzień temu zagrał słabo na tle jeszcze słabszej Legii i skończyło się podziałem punktów. Korona ma słabszy okres. Remis uraduje obydwie drużyny.

2010-03-28 14:45 Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice

Jagiellonia ma za sobą środowy mecz z Koroną Kielce w Pucharze Polski, więc jej zawodnicy mogą mieć problemy z kondycją, jednak powinna poradzić sobie z Piastem Gliwice. Gracze ze Śląska są obecnie jednymi z głównych kandydatów do spadku do 1.ligi.

2010-03-28 17:00 Odra Wodzisław – Lech Poznań

Faworyt jest jeden- Lech Poznań nie ogląda się na rywali i wygrywa mecz za meczem. Nie inaczej powinno być i tym razem. Zawodnicy z Poznania przyjeżdżają do Wodzisławia pokazać Odrze, że początkowe trzy mecze bez porażki w rundzie wiosennej jeszcze nie czynią jaskółki i Odra nie może czuć się pewna utrzymania w Ekstraklasie. Poza tym punkty Lechowi są niesamowicie potrzebne do walki o mistrzostwo i nikt z fanów „Kolejorza” nie darowałby zawodnikom, gdyby Ci stracili punkty z Odrą.Poza tym passę kolejnych meczów bez straconej bramki przerwali Odrze piłkarze dołującej ostatnio Korony Kielce, więc Lechowi powinno być łatwiej.